RadioNewsLetter - Wydanie 684

Numer wysłany 2016-01-22

Drodzy czytelnicy, Jesteśmy w trakcie przygotowań do Radiodays Europe, jedynej konferencji dla radia na taką skalę, która tym razem odbędzie się w Paryżu. Także w trakcie przygotowań do tego, aby nasi radiowcy też byli częścią programu konferencji. Napiszemy o tym wkrótce, a chętnych do udziału w RDE zachęcamy do skorzystania ze specjalnej zniżki, którą organizatorzy oferują naszym czytelnikom. Szczegóły w RNL. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Paweł Nadrowski - Radio Kolor

Szef newsów

Na początku w ogóle nie planowałem radia. Miała być telewizja - pomysł narodził się kiedy miałem 15 lat i jakoś nie chciał odpuścić. Zawsze z zainteresowaniem śledziłem relacje reporterskie. Po kilku latach misternego planowania pomogły social media, bo właśnie dzięki FB udało mi się nawiązać jakikolwiek kontakt z telewizyjnymi reporterami, dla których stworzyłem coś na kształt kwestionariusza ze stałym zestawem pytań (skąd wzięli się w telewizji, gdzie byli wcześniej, na co uważać etc.). Większość jak jeden mąż powtarzała dwie rzeczy: "nie idź na studia dziennikarskie" i "nie idź do telewizji, zacznij od radia, bo to najlepsza szkoła".

Głos Niedźwiedzia

A już miało być tylko lepiej. Minął tydzień i przychodzi mi napisać następny nekrolog. Odchodzą moi bohaterowie. Glenn Frey. 67 lat i już? Piosenkę „Take It Easy” grupy Eagles usłyszałem pierwszy raz w Radiokurierze. Andrzej Turski powiedział po jej prezentacji, że jeśli te Orły tak będą latać, to daleko nie polecą. Tym razem nie miał racji. Ale szczęśliwie Radiokurier często grał wtedy tę piosenkę.

Prawie jak w kinie...

Gdy w ubiegłym tygodniu wspominałam na ramach RNL-a Davida Bowiego, nie sądziłam że zaraz potem przyjdzie nam pożegnać się z Alanem Rickmanem oraz Glennem Freyem. Pewnie dlatego pomyślałam w ostatnich dniach, że wraz ze śmiercią Artystów tego formatu umierają nasze marzenia o tym, że los podaruje nam kiedyś spotkanie z nimi. Nigdy nie byłam na koncercie Bowiego, The Eagles czy też solowym występie Freya, mimo że zawsze chciałam. Na swojej drodze nie spotkałam również Alana Rickmana. Choć właściwie zawsze miałam nadzieję, że los podaruje mi tego rodzaju szansę. Dziś wiem, że już jej nie będzie. I to mi przypomina, że trzeba żyć tu i teraz. Niczego nie odkładać na jutro, carpe diem...

Radio Merkury poleca: Islander - Falling Liars

Jedną z nowości muzycznych w nadchodzącym tygodniu w Radiu Merkury będzie utwór "Falling Liars" skomponowany przez pewne małżeństwo z Poznania. Natalia Świerczyńska i Mikołaj Adamczak od dłuższego już czasu funkcjonują w różnych muzycznych konfiguracjach, a w zeszłym roku postanowili powołać do życia swój autorski projekt. Do współpracy zaprosili jeszcze kilku muzyków i tak powstał zespół Islanders.