RadioNewsLetter - Wydanie 761

Numer wysłany 2018-01-10

Drodzy czytelnicy, Czy wkroczyliście w 2018 rok z mocnymi postanowieniami? Będziecie dbać o siebie, spędzać więcej czasu z bliskimi, odchudzać się i mniej "wisieć" na FB? Możecie wierzyć lub nie, ale w tym roku nie mam żadnych postanowień. Jednak mam małe marzenie... oby nasza branża nabrała kolorów, abyście mogli poczuć, że jesteście częścią fajnego, twórczego środowiska. Jestem tutaj też po to, aby wam od czasu do czasu o tym przypomnieć! I proszę o większą motywację z waszej strony:) Zdrowia i pomyślności życzę! I oby nasza branża rosła w siłę! serdecznie pozdrawiam alina

Głos Niedźwiedzia

Diagnoza. Już jakiś czas temu „wyrosłem” z oglądania seriali telewizyjnych. Przypadek spowodował, że zobaczyłem pierwszy odcinek „Diagnozy”. Opole, fajny hotel z telewizorem. Pyszna kolacja. A później włączyłem telewizor. Chyba w celu wyciszenia? No i pokazywało pierwszy odcinek serialu. Wpadłem... Dobra historia, świetni aktorzy z Mają Ostaszewską na czele. Pani Maja jest genialna! Jestem fanem...

Prawie jak w kinie - moje soundtracki 2017

Mamy nowy rok, ale ja jedną nogą ciągle jeszcze w 2017. Powód- podsumowania. Nigdy nie robiłam takich tradycyjnych z rankingiem ulubionych filmów czy też soundtracków roku. Takich z numerowanymi miejscami, np. w postaci pierwszej dziesiątki ulubionych tytułów. Ale zawsze na koniec roku wynotowuję sobie oryginalne soundtracki, filmowe piosenki i kompilacje, które zrobiły na mnie największe wrażenie. Podstawowe kryterium wyboru to oczywiście subiektywizm.

Eurowizja 2018: Co nowego?

Od ostatniego wydania upłynęło sporo czasu. Wokół Eurowizji musiało się więc też dużo wydarzyć. Polski nadawca opublikował w końcu regulamin swoich preselekcji. Gospodarz Konkursu, czyli Portugalia, przedstawił prowadzące majową imprezę. Albania wybrała nawet jako pierwsza swoją piosenkę. W wielu innych krajach poznano zaś stawki konkursowe. Natomiast we Francji, w wieku 70 lat, odeszła eurowizyjna zwyciężczyni z 1965 roku - France Gall.

Kurz notiert: who cares...

Odlecieliśmy od rzeczywistości zajmując bezcenny czas bzdurnymi dywagacjami na tematy, kto będzie premierem, jakich będziemy mieli nowych ministrów i tak w koło Macieju. Szefowa w takich sytuacjach mówi: who cares? Jakiś biskup twierdzi, że Europie nie zależy na silnej Polsce, rząd mówi, że Niemcy nami rządzą, dziennikarze donoszą, że sama Merkel przyznała się do porażki migracyjnej, co jest bzdurą, bo powiedziała tylko, że popełnione zostały błędy w polityce integracyjnej, ale 'who cares'.