RadioNewsLetter - Wydanie 763

Numer wysłany 2018-02-08

Drodzy czytelnicy, Cytuje: "Wydajecie się w tym tygodniu? Czy też może wygraliście fortunę w Vegas i już nie?" Wydajemy się, co od razu jest odpowiedzią na drugie pytanie. Odbyliśmy cudowną podróż po parkach narodowych w Utah i Arizona. Było cudownie ciepło, gorzej z jedzeniem, ale poznaliśmy kuchnię włosko-meksykańską, włosko-argentyńską, tajską i wegańską. Wszystkie doświadczenia kulinarne, jakich nikt nam nie zgotuje:) serdecznie pozdrawiam i zapraszam do nowego wydania RNL. alina

Tłusty Czwartek

Ola cała uwalana w mące. Smaży faworki. Tłusty Czwartek. Z bólem serca poświęciłem duży kieliszek wódki, choć w przepisie jest spirytus. Ale gdzie tu go uświadczyć, w tym kraju prohibicji i wstrzemięźliwości. Moja Luksusowa zasili chruściki. Kot siedzi koło Oli i patrzy ze zdziwieniem, co się w tej kuchni wyprawia. Jajka z cukrem pudrem mieszamy przez osiem minut. Strasznie długo. Dla kurażu walnąłem setę Luksusowej. Będzie się lepiej mieszało.

Eurowizja 2018: sezon selekcyjny w pełni

W prawie całej Europie trwa szaleństwo eurowizyjne. Widzowie i nadawcy 7 państw wybrali już swoje piosenki na tegoroczny Konkurs w Lizbonie. 10 kolejnych krajów wskazało zaś swoich reprezentantów. W tym tygodniu poznamy następnych, np. z Włoch, gdzie trwa właśnie Festiwal w San Remo.
Poznamy także uczestników polskiego finału oraz zobaczymy występ Margaret w słynnym szwedzkim Melodifestivalen. Wszystko oczywiście również do obejrzenia w sieci.

Prawie jak w kinie - The Shape Of Water

Od jakiegoś czasu oswajam się z oscarowymi nominacjami. Zarówno tymi, których się spodziewaliśmy, jak i tymi całkowicie zaskakującymi. Zacznijmy od kategorii najważniejszej, Najlepszy Film Roku. Z dziewięciu obrazów z szansami na statuetkę w tej kategorii widziałam dotychczas sześć. Dunkierkę Christophera Nolana, mocno przereklamowane Get Out Jordana Peele' a, Kształt wody Guillermo del Toro, Lady Bird Grety Gerwig, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Martina McDonagha oraz Call Me By Your Name, które zrealizował Luca Guadagnino. I od samego początku jestem oczarowana tym ostatnim tytułem oraz wspomnianym nieco wcześniej The Shape Of Water.

Internet, gorszy sort? - część II

Pierwotnie myślałem, że druga część tych wspomnień i dywagacji potoczy się w inną stronę, lecz moja ostatnia korespondencja z Sony Music Polska skłoniła mnie, by głębiej drążyć temat nowych mediów, a konkretnie internetu jako środowiska dla rozgłośni radiowych. Otóż Sony, tak jak wcześniej kilka innych firm, wyraziło zainteresowanie współpracą z rozwijającym się lokalnym radiem, jednak na wieść, że chodzi o radio internetowe, entuzjazm od razu słabnie, za to uruchamiają się uprzedzenia.

Salon de la Radio czy European Radio Show?

Moja przygoda z Salon de la Radio zaczęła się dokładnie rok temu, kiedy namówiony przez kolegów z Monachium poleciałem do Paryża wziąć udział w panelu dyskusyjnym poświęconym oprogramowaniu David Systems "w chmurach". Przyznam, że leciałem tam z mieszanymi uczuciami. Co prawda słyszałem o tej imprezie wiele, ale żyłem w przekonaniu, że to spotkanie wyłącznie francuskich radiowców. Na miejscu okazało się jak bardzo się myliłem.

Muzyczny typ RNL: The Revivalists - Wish I Knew You

Przez dwa tygodnie podróżowaliśmy przez trzy stany: Nevada, Utah i Arizona. Wypożyczyliśmy samochód, którym w ostatecznej wersji został Nissan Maxima, bo miał zamknięty bagażnik. Podróże samochodem w Stanach to niesamowita przyjemność i możliwość słuchania radia. Pierwszą stacją, która była zaprogramowana w zespole urządzeń nowoczesnych na desce rozdzielczej była 93.1 The Mountain z Las Vegas.