RadioNewsLetter - Wydanie 765

Numer wysłany 2018-02-22

Drodzy czytelnicy, Tym razem, gdy mówimy "Polak potrafi" mówimy o naszym przyjacielu Łukaszu, który uplasował się ze swoim remiksem utworu Stevie Wondera na amerykańskiej liście Top 50 Dance Chart. Jesteśmy dumni z Łukasza, "DJ ADHD", który dawno, dawno temu zrobił od zera nasz portal. Kliknijcie na banner i sami sprawdźcie, dlaczego amerykańscy fani muzyki pokochali jego wersję "Superstition"! serdecznie pozdrawiam alina

Eurowizja 2018: Faworyt z Polski?

Międzynarodowe kolaboracje nie są żadną nowością, ale tych z udziałem polskich muzyków jak na lekarstwo. Gdy TVP uściśliła regulamin swoich eurowizyjnych preselekcji, umożliwiając w nich udział także wokalistom spoza Polski, nie pomyślałem, że może akurat na tym skorzystać Gromee. Jego utwór „Light me up”, który nagrał z Lukasem Meijerem ze Szwecji, zakwalifikował się do finałowej dziesiątki. 3 marca piosenka będzie rywalizowała o prawo reprezentowania Polski w tegorocznym Konkursie.

FutureHits: Strangers

Zdaję sobie sprawę z tego, że większość z Was słyszała w ubiegłym roku „Don’t Kill My Vibe” 21-letniej Sigrid z Norwegii, jak i za pewne „Strangers”. I o tym, że jest zdobywczynią tytułu „Sound of 2018” przyznawanego przez BBC też pewnie wiecie, a wrzucam ją do tej rubryki z bardzo prostego powodu. By zachęcić Was do grania, bo choć nie od razu „wchodzi”, to prędzej czy później „wejdzie” - jak mawia dzisiejsza młodzież.

Automatic For The People - R.E.M. w Dolby Atmos

Lubię, jak muzyka dobrze brzmi i przyznam, że należę do tej części ludzkości, którą w euforię wprawiają nowe przewody (tu polecam mój najnowszy element zestawu audio, czyli polską markę Audiomica), lampy we wzmacniaczach, wkładki do gramofonów oraz wszystko dookoła, co powoduje jeszcze większą przyjemność ze słuchania ulubionych nagrań. Dlatego na wieść o odsłuchu zremasterowanej wersji znakomitej płyty R.E.M. z 1992 roku w systemie Dolby Atmos zastrzygłem uszami i wiedziałem, że muszę się zmierzyć z tematem.