RadioNewsLetter - Wydanie 764

Numer wysłany 2018-02-15

Drodzy czytelnicy, We środę postanowiłam posłuchać kilku naszych komercyjnych stacji i powiem, że ciężko było. Cały dzień Walentynki! Jak to jest, że media przewidują, że "wszyscy w tym dniu jesteśmy romantyczni" i że "wszyscy kupujemy sobie prezenty, bo jesteśmy zakochani". Ale zaczęło się na porannym spacerze z psem. Spotkaliśmy sąsiada i od razu na przywitanie zapytał nas, czy zrobiliśmy sobie coś na walentynki. Powiedziałam, że nie musimy, bo "kochamy się przez 365 dni w roku". No to sąsiad zaproponował, że w takim razie może powinniśmy sobie na walentynki "zrobić przerwę". Hura! serdecznie pozdrawiam alina

Głos Niedźwiedzia

Trójka Górom. A ja już w Szklarskiej Porębie. Tutaj zima akurat. Jazda szybka, Dolina Norweska piękna. Powietrze bardziej czyste? A tego jeszcze nie sprawdzałem. Znowu będę się sprawdzał w robieniu radia poza radiem. Zawsze to jakieś wyzwanie. Kiedy nie pracowałem w radiu, znaczy dawno, dawno temu, to moim marzeniem było zobaczyć jak się robi radio. I chyba wiem, co czują słuchacze przychodzący na takie spotkania. Trzy audycje... Dam radę.

Prawie jak w kinie - Call Me By Your Name

14 lutego to dobry moment, żeby napisać o filmie o miłości. Cały czas oglądam obrazy z szansami na statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej. Dziś mogę się pochwalić, że obejrzałam już wszystkie tytuły nominowane w bieżącym sezonie oscarowym w kategorii Najlepszy Film Roku. Dziewięć tytułów, ale tydzień temu wspominałam, że od początku jestem wielką fanką dwóch z nich; Kształtu wody Guillermo del Toro oraz Call Me By Your Name, które zrealizował pochodzący z Włoch Luca Guadagnino. O tym pierwszym obrazie pisałam tydzień temu. O tym drugim chciałam napisać dziś.