RadioNewsLetter - Wydanie 773

Numer wysłany 2018-04-27

Drodzy czytelnicy, Trochę to trwało, ale grzecznie czekaliśmy. Na rozmowę z Wiktorem Świetlikiem, dyrektorem Trójki. Gdy następują zmiany na stanowiskach w stacjach zwykle odczekujemy kilka miesięcy, a potem zapraszamy do rozmowy. Nie są to rozmowy w cztery oczy, ale zwykle przez telefon, a ostatnio przez skype"a. Trójka była kiedyś moją stacją, ale od iluś tam lat słucham tylko wybranych audycji. Gdy oglądałam badania Trójki to wyraźnie widać model słuchania. Jest potencjał, ale słuchacze wybierają swoje ulubione programy, a reszty nie słuchają. Dokładnie tak samo robię. Czy czekają Trójkę lepsze czasy? Słuchaczy szukających treści jest sporo... życzymy udanej majówki. Alina z redakcją

Internet znaczy underground?

Szczęśliwie dożyliśmy takich czasów, w których właściwie każdy może sobie zafundować radio. Żart? Nie. Radio internetowe. Ha! Że to niby zabawa? W perspektywie mamy długi majowy weekend. Bawmy się! Jeśli coś sprawia satysfakcję, to czemu nie?!
Zapraszam na spotkanie z Klaudiuszem Maliną, właścicielem i głównym prowadzącym Radia Orbit. Będzie pozytywnie, choć momentów trudniejszych też nie zabraknie.

Prawie jak w kinie...

Kilka tygodni temu wspominałam, że pracuję nad rankingiem najlepszych soundtracków w historii kina. Niemal od razu wpadłam na to, by analizować temat dekadami. Tak, żeby nie pominąć niczego ważnego. Oczywiście takie zestawienia zawsze są w jakiś sposób subiektywne. Dlatego poza tytułami, które na takiej liście umieściłby pewnie każdy fan kina, dokonałam wielu wyborów nie-oczywistych. Zrezygnowałam jednak z chronologii i zaczęłam od lat 80., bo to dekada, którą doskonale pamiętam z okresu dzieciństwa i dorastania. Do wielu soundtracków z tamtego okresu mam ogromny sentyment.