RadioNewsLetter - Wydanie 771

Numer wysłany 2018-04-05

Drodzy czytelnicy, W przyszłym tygodniu rozpoczyna się NAB Show w Las Vegas. Część redakcji RNL tam będzie, a zatem nie ma pewności, czy się wydamy w nadchodzącą środę. Ale na pewno zamieścimy wyniki nowej fali RadioTrack"a, gdy tylko nadejdzie. serdecznie pozdrawiam alina

RDE Vienna 2018 – spotkanie

Z naszego hotelu Arcotel do centrum konferencyjnego było 5 minut spacerem. Najkrótsza droga prowadziła małym tunelem pod ulicą. Bezkolizyjne i szybkie przejście, także do metra. Od pierwszego dnia na końcu tunelu siedziała kobieta, która prosiła o wsparcie finansowe. Zawsze w takich sytuacjach zapiera mi dech i nie wiem co zrobić. Czuje się winna, że przechodzę obojętnie obok kogoś, kto potrzebuje pomocy, ale też powracają do mnie obrazki żebrzących mam z dziećmi w Cannes, po które około północy podjeżdżały wypasione Mercedesy.

Eurowizja 2018: kolejność startowa półfinalistów

Dla jednych kolejność występów ma istotny wpływ na szanse w końcowej klasyfikacji. Powołują się oni przy tym na dostępne statystki. Z kolei dla innych znaczenie mają same piosenki i występy. Tym najlepszym nic nie powinno przecież przeszkodzić w osiągnięciu sukcesu. Prawda jest zaś taka, że wszystko może mieć jakieś znaczenie. Dlatego w świecie Eurowizji alokacja budzi od lat ogromne emocje.
Co to może oznaczać dla polskiej ekipy?

Prawie jak w kinie...

Dziś jest rocznica urodzin Heatha Ledgera. Gdyby żył, skończyłby 39 lat. Trochę trudno uwierzyć, że w tym roku mija 10 lat od jego śmierci. Właściwie już minęło, 22 stycznia 2018. Czy ktoś o tym pamiętał? Branżowe portale codziennie informują o urodzinach gwiazd, ale gdy odchodzi ktoś ważny zapominamy o nim szybciej niż nam się wydaje. Oczywiście dla większości fanów kina, szczególnie tych młodych, najważniejszym dokonaniem nieżyjącego już aktora była rola Jokera w Mrocznym rycerzu Christophera Nolana. Natomiast dla mnie najważniejszą kreacją w jego dorobku już zawsze pozostanie rola Ennisa Del Mar w niezapomnianym Brokeback Mountain Anga Lee.