RadioNewsLetter - Wydanie 799

Numer wysłany 2018-12-20
Drodzy czytelnicy,

Nie będziemy analizować, jaki był mijający właśnie rok dla naszej branży. Nie ma co spekulować, filozofować lub grzać klawiatury nad teoriami spiskowymi. Życzymy Wam zdrowia, pomyślności oraz szczęścia, na teraz i na nadchodzący rok!

Wesołych i spokojnych Świąt!

serdecznie pozdrawiamy
alina + redakcja RNL

Głos Niedźwiedzia

Francja Elegancja... Dziś 103 urodziny Edith Piaf. Nie ma Jej tutaj już od 55 lat, a ciągle sięgamy po piosenki... No to zrobię suplemencik do podsumowania roku. Po francusku. Z dzieciństwa pamiętam wiele francuskich piosenek, bo radio (czytaj wtedy w latach 60 wyłącznie Jedynka) grało ich sporo. W Trójce trafiłem na audycje „Między Bobino a Olympią” oraz „Pod dachami Paryża” – tę robiła Basia Podmiotko. Czytała Krystyna Czubówna.

Prawie jak w kinie...

I znów mamy grudzień. Wraz z upływem czasu każdy kolejny przychodzi jakby szybciej. Oczywiście 365 dni roku zawsze mija w tym samym tempie. To świat, w jakim dziś żyjemy pędzi bez wytchnienia i chwilami wydaje mi się filmem science fiction. A ja czuję się w tym świecie trochę jak intruz. Bo bliżej mi mentalnie do takiego świata, jak ten pokazany na początku filmu Obywatel Kane Orsona Wellesa. Świata, w którym mały, beztroski chłopiec zjeżdża na sankach. Gdzieś na zasypanej śniegiem prowincji...