RadioNewsLetter - Wydanie 931

Numer wysłany 2022-09-15
Drodzy Czytelnicy,

W ostatni week-end odbyły się w Amsterdamie targi dla nadawców IBC. Dla ludzi zajmujących się techniką jest to wydarzenie ‘must’. Gdy pracowałam w Music & Media bywałam na IBC regularnie. I zapamiętałam taką scenę, która miała miejsce w latach 90.

Razem z Mary, moją koleżanką ze Stanów, piszącą artykuły o technologiach, poszłyśmy na niemieckie stoisko DAB - Eureka 147, czyli do firmy, która prezentowała wtedy europejską wersję cyfryzacji radia. Jeden z mężczyzn na stoisku, gdy nas zobaczył uprzedził kolegów mówiąc ‘uwaga, idą blondynki po długopisy’.

What a mistake to make! Męczyłyśmy ich pytaniami o Eurekę przez 25 minut. I nie wzięłyśmy długopisów :)

Nie wiem, jak intensywnie uczestniczył w ostatnim IBC Piotr Zbrozińśki, ale napisał dla nas tekst, w którym prezentuje nowinki, z różnych branżowych zakamarków... włącznie z doświadczeniem zdobytym na lotnisku w Amsterdamie.

Zapraszam do lektury nowego RNL, który powrócił z wakacji :)

Serdecznie pozdrawiam

alina

Maruda i ostatnie uroki uciekającego lata….

Maruda zawsze woli dobre wiadomości od złych. Tyle, że trudno ostatnio o dobre w naszej przestrzeni publicznej. Kabarety nie nadążają w prześciganiu rzeczywistości, która pędzi w absurd coraz szybciej. Polscy politycy robią wrażenie jakby po wakacjach wrócili do młodszej klasy niż ta, którą skończyli przed wakacyjną przerwą. Media, które używają tych samych 500 zdewaluowanych słów dawno zjadły własny ogon.