RadioNewsLetter - Wydanie 933

Numer wysłany 2022-10-06
Drodzy Czytelnicy,

Mam kolegę, który mówi, że jak się nie ma po co żyć, to warto żyć ludziom na złość. To samolubne jednak, więc cieszę się, że nam - radiowcom - taka perspektywa nie grozi. W czym utwierdzicie się czytając jak Maruda wspomina Sylwię, a Zbro - "WAWa Nestora", którego i mnie dane było poznać i uśmiechać się teraz do tych wspomnień.

Alina poprosiła mnie, abym spróbował czymś rozgonić tę melancholię. Ale ciężko tak "strzelić z bioderka" - synapsy już nie te... Na szczęście życie łaskawie dorzuca do pieca. Oto społeczny projekt reformy mediów publicznych przedstawiony w Senacie zakłada ponowne połączenie Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Tym razem (zapewne aby nie kojarzyło się z komuną) proponuje się inną niż PRiTV nazwę: Polskie Media Publiczne S.A. Uważam, że to fantastyczna nazwa. Krótka, ładnie udźwięczniająca się i bardzo szybko by się przyjęła:
- A Ty gdzie teraz pracujesz?
- W PoMPie.


Życzę Państwu przyjemnej lektury.

DJCinek

Maruda i Kurzelka

W czwartek, 6 października, pożegnanie Sylwii Kurzeli, mojej przyjaciółki, wybitnej postaci radiowej, znanej nieprawdopodobnej liczbie Łodzian. Maruda przekonała się o tym najbardziej właśnie teraz, kiedy okazało się, że tylu ludzi chce mi opowiedzieć jak bardzo lubiło słuchać Jej śmiechu i ciętych ripost. To są nieprawdopodobne rozmowy, kiedy czuje się magię radia i te czasy, kiedy radio było rozgrywającym ludzkie emocje w sposób doskonały.

Wizytówka: Sylwia Kurzela - Eska Łódź

[28 kwietnia 2016] Prezenterka, porankówa (obecnie popołudniowa, czyli bardziej wyspana)

Zaczęło się w 1993 roku od Akademickiego Centrum Radiowego KIKS w Łodzi. Robiłam tam z koleżanką audycję filmową. Koledzy mieli pomysł, żeby wystąpić o koncesję, nie jako radio akademickie, ale komercyjne. Założyli sp z o o, kto co miał to włożył, po parę stów od rodziców i ruszyliśmy. Była niezła zabawa przy tym! Studio na Piotrkowskiej 77 zawsze pełne ludzi, imprezy, klejenie wąskiej taśmy na Mechlaborach po nocach, no bosssko!