RadioNewsLetter - Wydanie 964

Numer wysłany 2023-09-22
Drodzy czytelnicy,

W tym tygodniu trochę się martwię. O radio? Nie, radio ma się dobrze. Powiedzmy to tak: są stacje radiowe, które mają się dobrze. A ja martwię się o psa Krzysztofa Jasicy. Jeżeli mam wierzyć temu, co przeczytałem w Temacie Tygodnia, to biedne zwierzę ma tylko jeden krótki spacer wcześnie rano... To nie w porządku! Krzysztof przez resztę dnia jest tak zajęty, że … a zresztą przekonajcie się sami czytając Temat Tygodnia.

Podobnie jak ja, nasz przyjaciel Mirek Ostrowski był na wystawie IBC w Amsterdamie. Dzieli się z nami swoimi odkryciami o AI. Zastanawiam się tylko, jaka byłaby odpowiedź ChatGPI na pytanie: czy DAB+ jest najlepszą platformą dla radia cyfrowego? Czekając na tę odpowiedź, zachęcam do przeczytania „IBC Amsterdam 2023”.

IBC, największa konwencja dla nadawców z tej strony planety, powróciła w pełnym blasku. Większość sal wystawowych była wyprzedana. Część z Was może wie, że współpracuję także z polską firmą Stirlitz Media. Być może nie wiecie, że ta polska marka ma klientów wśród nadawców radiowych i telewizyjnych na całym świecie. My (na stoisku Stirlitz Media) mieliśmy najlepszy występ w historii. I byłem dumny, że obok nas prezentowała się kolejna polska i czeska firma, na równie dużych stoiskach.
Oby tak dalej!

Zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam

Cesco