RadioNewsLetter - Wydanie 601

Numer wysłany 2013-11-28

Drodzy czytelnicy, Między teraz, a następnymi dwoma tygodniami będziemy mieli trochę inny krajobraz naszej radiofonii. Zmiany będą duże. Z kilkoma naszymi kolegami ułożyliśmy następujący scenariusz: Na częstotliwościach Eski Rock zagości radio disco (czy to będzie Polo FM?), sieć Plus otrzyma format bardziej pasujący do profilu i wymagań katolickich stacji, czyli gold, a Eska Rock zajmie częstotliwość warszawskiego Voxa. Nie wiemy tylko, w jakim wymiarze pozostanie Eska Rock, ale o tym będzie już wiadomo dzisiaj. Nasze spekulacje objęły też moment startu Polo FM. Jedni wymyślili, że strategicznie byłoby dobrze wystartować 31 grudnia, z gotową playlistą na prywatki, ale są źródła, które mówią, że start jest zapowiedziany na 9 grudnia. Tak czy inaczej - rewolucja! Zresztą życie samo nam pokażę, co ja mówię, ratingi pokażą. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Marcin Kotyński - Radio Plus (obecnie Vox FM)

DJ, prezenter, dziennikarz, autor, wykonawca dzieła, „dopieszczacz anteny” 🙂

Pierwsze słowa z moich ust padły w eterze jak miałem 15 lat. Była to dziecięco-młodzieżowa rozgłośnia radiowa JARD 2, gdzie poczułem chemię do radia. Spędziłem tam 3 lata, tworząc radio od podstaw. Później trafiłem do Polskiego Radia Białystok, gdzie zrozumiałem co to jest PRAWDZIWE radio. I moja przygoda zaczęła się na nowo … Po 4 latach wyjechałem do Warszawy, aby się rozwijać i ten rozwój w stolicy trwa już 3 lata.

Mistrz i…

Jakoś tak się poskładało w moim życiu, że zawsze był w nim Mistrz. Przez długi czas był nim mój ojciec, później pojawił się socjologiczny „znaczący inny”. Pierwszy, drugi, siedemnasty… Ostatnim moim Mistrzem jest prof. Jan Poleszczuk. Najpierw zmusił mnie do twórczego, innego myślenia o radiu, później napisałem pod jego kierunkiem doktorat, teraz przymierzam się do habilitacji. Kim byli/są ci Mistrzowie?

Milczenie indyków

Jeszcze nie zaczęliśmy jeść łykowatego indyka, zarżniętego z okazji Dnia Dziękczynienia, a już amerykańscy handlowcy rozpoczęli sezon choinkowy. Wszędzie reklamy Czarnego Piątku, Black Friday, początku radosnego wydawania. W ten dzień można rzeczywiście załapać się na fantastyczne obniżki. Na przykład gumę od majtek, która normalnie kosztuje dolara i 25 centów za metr, można wyjątkowo kupić za jedyne 45 centów. To tylko jeden przykład, a są ich tysiące.

Michał Napiórkowski poleca: Magnificent Muttley - Weapon Of Choice

W ostatnich latach na krajowej, alternatywnej scenie pojawiło się wielu wykonawców z nurtu elektropopu, a także piosenki autorskiej, folkowej. Wciąż są też u nas obecne echa, nie tak dawnej przecież, popularności tanecznego przytupu z gitarą w tle, tzw. dance punka. Coraz lepiej ma się scena post i prog. Można śmiało powiedzieć, że wraz z rozwojem społeczeństwa internetowego dogoniliśmy zachodnie wzorce.