RadioNewsLetter - Wydanie 713

Numer wysłany 2016-10-07

Drodzy czytelnicy, Gdybyście wiedzieli do czego się przymierzamy... ale na szczęście nie wiecie:) Oto kolejny numer RNL, w którym jest też o mnie. To rzadkość, bo nie lubię, ale myślę że powinnam wynagrodzić Malwinę, która nie dała się zwieść moim wymówkom i "wycisnęła" ze mnie wszystkie soki :) I radiowo jest co czytać: Kamila Ceran była w Sztokholmie, Radio Wrocław ma najnowocześniejsze studio w Europie, Niedźwiedź wyjechał do Australii, DJ Cinek organizuje dzień geniusza... czyli "świat radiowy się kręci". zapraszam i serdecznie pozdrawiam alina ps. mamy zamrożone główne konta mailowe, więc nie wiem co przesłano do nas wczoraj po godzinie 14. Przepraszamy za ten kłopot:)

Wizytówka: Daniel Bobrowski - Radio 5

Prezenter
Radio pokochałem z chwilą, kiedy zacząłem nagrywać swoje ulubione, radiowe audycje Radia Zet oraz lokalnego, suwalskiego Radia 5 na kasety magnetofonowe. Pamiętne czasy szkoły podstawowej. Urządzeniem rejestrującym była stara wieża Hi-Fi firmy Panasonic (to było coś!). Pomyślałem wtedy, że chciałbym, aby w przyszłości historia zatoczyła koło, ale w tę drugą stronę. Tak też się stało. Zaczęło się przed mikrofonem z pobliskiego marketu oraz słoika, który pełnił rolę statywu. To było moje pierwsze domowe, radiowe "studio".

Prawie jak w kinie...

Obejrzałam Ostatnią rodzinę Jana P. Matuszyńskiego. Film, który budzi skrajne opinie. Chodzi przede wszystkim o bohatera granego przez Dawida Ogrodnika. W kinie byłam wczoraj i ciągle oswajam się z tym, co zobaczyłam. Wstrząsający obraz, z wielu powodów. Inny niż się spodziewałam. Postaram się rozwinąć temat za tydzień. A dzisiaj jubileusz. W minioną niedzielę 2 października Sting świętował 65 urodziny. Z tej okazji sięgnęłam do jego filmowych piosenek. Oczywiście mam kilka ulubionych. Co ciekawsze, mam tu na myśli nie tylko własne kompozycje Stinga, ale również standardy będące dziełem innych autorów...