RadioNewsLetter - Wydanie 886

Numer wysłany 2021-03-18
Drodzy czytelnicy,

Robimy RNL i jednym okiem podglądamy pierwsze prognozy wyników głosowania w wyborach parlamentarnych w Holandii. Dużych zmian nie będzie, ale jak jedni tracą to inni ... zyskują. Ze względu na restrykcje pandemiczne wiele lokalni wyborczych przygotowano w nietypowych i ciekawych miejscach. Niektórzy głosowali w więzieniu, kościele, łaźni, teatrze, filharmonii, dyskotece, klubie nocnym, kawiarni, w parlamencie, senacie lub autobusie. To się w przyszłości już raczej nie powtórzy :)

Co w RNL? Jacek Dziakowicz, prezes Twojego Radia opowiada nam jak wygląda typowy dzień managera lokalnej stacji: ‘Wstaję rano, wychodzę, zaczynam pracę i … już żona dzwoni do mnie z pytaniem, kiedy wracam do domu, bo za oknem ciemno’. Konsekwencja, dobra znajomość rynku, zaufanie klientów i zdolność przewidywania. I nowy program emisyjny. ‘Wiecznie potrzebującą troski babcię Dynę zastąpiliśmy nowoczesną Zettą z opcją Zetta2Go’. Koniecznie przeczytajcie.

Radio Afera skończyło 50 lat! Gratulujemy! Dawno, dawno temu Afera reklamowała się m.in. hasłem „młode radio młodych ludzi umarłego nawet zbudzi”. Czy ktoś z czytelników o tym wiedział? Dziękujemy za opowiedzenie nam historii stacji.

W ciągu dnia koledzy donieśli, że Michał Narkiewicz-Jodko złożył rezygnacje z bycia redaktorem naczelnym Trójki. I dodali, że’ już wszyscy o tym napisali’. No to znaczy, że my nie musimy :)

Zapraszamy do lektury i życzymy zdrowia.

Alina