RadioNewsLetter - Wydanie 968

Numer wysłany 2023-11-09
Drodzy czytelnicy,

30 lat temu ‘uchwalenie ustawy o radiu i telewizji otworzyło drogę do legalizacji działalności istniejących już w Polsce kilkunastu komercyjnych stacji radiowych i przyczyniło się do powstania wielu nowych’. Z tej okazji Leszek Kozioł napisał dla nas krótką historię komercyjnej radiofonii.

Dziękujemy Leszku!

Pamiętam początki, bo uczestniczyłam m.in. w koncesyjnym przesłuchaniu kandydatów prezentujących swoje pomysły na stacje radiowe w Łodzi. Byliśmy w studiu muzycznym, gdzie zwykle nagrywała orkiestra Henryka Debicha będąca w strukturach Radia Łódź. Było ciekawie. Mam gdzieś zdjęcia pokazujące kilku członków KRRiT i potencjalnych nadawców. :)
Na szczęście Leszek widzi przyszłość naszego ulubionego medium optymistycznie, a optymizm jest nam obecnie bardzo potrzebny. Dlatego też podjęliśmy się tematu: media publiczne. Co z nimi będzie? Bo że są potrzebne to wszyscy wiemy. W tym wydaniu Jarek Paszkowski rozważa różne scenariusze tego, co się może wydarzyć i ostrzega przed szybką próbą powrotu do przeszłości.

Mamy też w komplecie całą redakcję, nową wizytówkę i różne zestawienia, więc zapraszam do lektury nowego wydania RNL!

Serdecznie pozdrawiam

Alina

Głos Niedźwiedzia

Jan Wołek - poeta, pisarz, pieśniarz, malarz… Dobry rocznik 1954. Właśnie zaczyna świętować 70 urodziny i 50 lat w biznesie. Uwielbiam Jego poczucie humoru i teksty piosenek. „brzydka Ona, brzydki On, a taka ładna miłość…”. Jego piosenki śpiewają między innymi: Irena Santor, Grażyna Łobaszewska, Halina Frąckowiak, Anna Maria Jopek, Edyta Geppert, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Michał Bajor, Andrzej Poniedzielski, Janusz Radek…

Znów te liście

Miałem cichą nadzieję, że w tym roku wymigam się od podziwiania jesiennych liści, ale nic bardziej mylnego. Pewnego pięknego dnia wyruszyliśmy w okolice Cumberlandu. Takie górki porośnięte drzewami liściastymi. Raj kolorowiczów. Sama podróż i podziwianie z okien samochodu nie były wystarczające. W planie dwugodzinna (w jedne stronę) przejażdżka ciuchcią z Cumberlandu do Frostburga. Dziesięć kilometrów na godzinę.